WhatsApp
0212 909 01 53

E-ticaret Sitesi Fiyatları

PAKET FİYAT GENEL ÖZELLİKLER
Başlangıç 990 TL 10 Sayfa + Panel + Alan Adı + Hosting + Temel SEO + SSL
Kurumsal 1.490 TL 20 Sayfa + Panel + Alan Adı + Kurumsal Hosting + Kurumsal SEO + SSL
Kurumsal Gelişmiş 1.990 TL 40 Sayfa + Panel + Alan Adı + Gelişmiş Hosting + Gelişmiş SEO + SSL + Ürün Modülü + Google Translate 
Kurumsal Maksimum 2.490 TL 60 Sayfa + Panel + Alan Adı + Maksimum Hosting + Maksimum SEO + SSL + Ürün Modülü + Gelişmiş Yabancı Dil 
Kurumsal Özel 4.490 TL Özel + Panel + Alan Adı + Özel Hosting + Özel SEO + SSL + Ürün Modülü + Gelişmiş Yabancı Dil + Sosyal Medya Modülleri 

İnternetin olmadığı bir zaman dilimini aklınıza getirin. İnsanlar ne almak isterlerse onu almak için muhakkak çaba sarfetmek zorundalardı. Yani bir ayakkabı almak için ayakkabı mağazasına, bir kıyafet almak için giyim mağazasına veya bir hizmet almak için hizmet verilecek yere gitmek zorundaydı. Ancak e-ticaret bütün bunların geride kalmasına neden olabilecek kadar güçlü bir pazarlama yöntemi. 

Basit anlatımla e-ticaret, gündelik hayatımızda çarşıda, pazarda ve her yerde satılan hizmet ve ürünlerin internet ortamında pazarlanmasıdır. Sanal ortamdaki platform sayesinde insanlar ulaşmak istediği hizmet ve ürüne daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler. E-ticaret olarak adlandırılan bu platform, her geçen gün daha da öne çıkmaktadır. E-ticaret denilmesinin sebebi ise “elektronik” bir alan olan internet ortamında gerçekleşmesindendir.   

Günümüzdeki en büyük, en geniş ve en kapsamlı pazarlama ağı, E-Ticaret !

E-ticaret, mağazanızın serbest dolaşımıdır. Yani bir alışveriş merkezinde mağazanız olması size olağanüstü kazançlar sağlamaz. Çünkü kazancınız size ulaşan müşterilerle, mağazanızın bulunduğu semt, ilçe ve şehirle sınırlıdır. E-ticaretin sınırı Dünya’dır !

Eğer e-ticaretle tanışmadıysanız hala geç kalmış sayılmazsınız. Kurumsal web sitesi ile sanal pos özelliğini bir araya  getirdiğimiz e-ticaret web sitesi ile tanışmanın tam vakti ! 

Neden E-Ticaret ?

İş yatırımınızı geliştirmek niyetindesiniz. Çocuklara özel oyuncaklar üreten bir firma olma yolunda ilerliyorsunuz. Ürettiğiniz oyuncakları kime, nasıl, nerede ve ne zaman satacaksınız ? Bir toptancıya mı satacaksınız ? Yoksa bir mağaza açarak direkt, doğrudan müşterilere mi ? Toptancıya sattığınızda kârdan kayıp yaşayabilirsiniz. Diğer yandan mağaza açtığınızda istediğiniz kadar ürün satamayabilirsiniz. Bundan dolayı E-ticaret!

E-ticaret sayesinde internet ortamında e-ticaret web siteniz aracılığıyla çok sayıda müşteriye ulaşabilir, çok yoğun bir satış potansiyelini yakalayabilir ve kâr hacminizi artırabilirsiniz. Durmadan, 7/24 satış yapabileceğiniz bir sanal mağaza imkanını sunduğu için E-Ticaret !

Hiç Kapanmayan Mağaza, E-Ticaret Web Sitesi !

Bankacılık sistemlerinin de gelişmesiyle e-ticaret daha farklı gelişimler göstermiştir. İnternet bankacılığının etkin kullanımı e-ticaret web sitelerinde sanal pos özelliği olarak ortaya çıkmıştır. Sanal pos, e-ticaret web sitelerindeki para dolaşımını arttırmıştır.

E-Ticaret Yapmak İçin Ne Gereklidir ?

E-ticarete başlamadan önce yapmanız gerekenleri sıralamak yerine bir örnek üzerinden anlatmayı seçeceğim. Örneğin: İşlek bir caddede bir ayakkabı mağazanız var. Bu mağazayı ilk açtığınızda nelere dikkat ettiğinizi bir düşünsenize ! İç dekorasyonunu, hangi ayakkabının nereye konulacağını, hizmet kalitesini artırabilmek adına iyi diksiyona sahip birkaç satış  personelini işe aldığınızı...Aynı biçimde e-ticaret için de lojistik hizmeti, müşteri hizmetleri ve e-ticareti gerçekleştirebileceğiniz bir web sitesine ihtiyacınız vardır. 

Peki bunlar neden gereklidir ?

E-Ticaret Web Sitesi:

E-ticaret, internet ortamında yapılan pazarlamayı ifade eder. Dolayısıyla internet ortamında yapılan alım-satım işlemi için uygun yazılımlara sahip bir e-ticaret web sitesi edinilmesi zorunludur.

Lojistik Hizmeti: 

E-ticaret web sitesinde satılan ürün ya da hizmetleri satın alan müşterilere, ürünün ulaştırılabilmesi için bir lojistik desteğe ihtiyaç vardır. Lojistik hizmeti, malın tedarikinden malın sevkine ve müşterilere ulaştırılmasına kadar olan aşamada etkin rol oynar. Bir e-ticaret firmasının muhakkak ki lojistik altyapısı olmalıdır.

Müşteri Hizmetleri:

Müşteri ile ilgili firma arasında iletişimin sağlandığı hizmetlerdir. Müşteri satın aldığı ürün hakkında bir şikayet, istek veya geri bildirim sağlamak isterse müşteri temsilciliği aracılığıyla gerçekleştirebilir. Bir e-ticaret web sitesinde müşteri hizmetlerinin olması firmanın değerini ve kalitesini arttırır.

E-Ticaret Web Sitesi Nedir ?

E- ticaret web siteleri pazarlamanın internet ortamına aktarılması sonucunda ortaya çıkan web siteleridir. E-ticaret yapan satıcılar, bir ürün ya da hizmeti müşterilere ulaştırabilmek için güncel yazılım, tasarım ve seo özelliklerine sahip bir web sitesine sahip olmak isterler. 

Örneğin; bir web sitesinde sanal pos özelliği olmadan ticaret yapmanız mümkün değildir. Dolayısıyla sanal pos özelliği e-ticaret sitelerinin en belirgin özelliklerindendir.

DİKKAT ! 

Peki çok fazla sayıda ürün ya da hizmet sunmuyorsanız hangi tür web sitesi kullanacaksınız ?

Size e-ticaretli web site tasarımıyla hem kurumsal bir web sitesinin hem de e-ticaret web sitelerinin özelliklerini bir arada sunuyoruz. Böylelikle ikili bir web site tasarımı ile işlevsel kullanımı yüksek, sanalpos özelliğine sahip, maksimum seo özellikleri ve yönetim paneli ile birçok işlem gerçekleştirebilirsiniz.

E-Ticaret Web Sitesine Neden İhtiyaç Duyulur ?

İşletmeler ya da firmalar verdikleri hizmetler ya da sattıkları ürünlerin daha geniş kitlelerce bilinmesini ve satın alınmasını isterler. Böylelikle hem kazançlarını  hem de varolan müşterilerine ulaşarak bilinirliliklerini arttırırlar. Ayrıca satılan ürün gelişmiş lojistik sayesinde Dünya’nın istenilen her yerine ulaştırılabilir. 

Özetle, bir e-ticaret web sitesine sahip olma isteği satış-pazarlama temellidir. İşletmeler de bu noktada e-ticaret yapabilecekleri bir web sitesine ihtiyaç duyarlar. Öte yandan, stok bulundurmadan müşterilerin talebi doğrultusunda ticaret yapmak işletleri daha da kazançlı hale getiriyor. 

Örneğin: bir giyim mağazası hayal edin. Mağaza sahibi birçok modelde gömlek satın almış ve her birini özenle vitrine yerleştirmiştir. Ancak gömleklerden biri hiç satılmamış ve serisi kalmıştır. Bu gömlek mağaza sahibi için zarardır. Ancak e-ticaret web sitesi yoluyla satış yapanlar böyle bir durumla karşılaşmaz. Müşteri hangi modeli isterse o modeli tedarik edip öyle satar. 

Daha düşük maliyet ve  daha fazla kazancın adı E-Ticaret !

E-Ticaret Web Site Fiyatları Nasıldır ?

Daha önceden de belirttiğimiz gibi, web site fiyatları çok değişkenlik gösterir. İçerisinde bulunan özellikler, güncel bir yazılıma sahip olup olmaması, yönetim panelinin varlığı ya da yokluğu, web sitesini yapacak firma ya da kişinin niteliği, seo özellikleri ve web sitenin tasarımı fiyatı belirleyen faktörlerdir. Bir e-ticaret web sitesi için de aynı faktörler geçerlidir. Ancak bu faktörlere dahil olması gereken önemli bir özellik daha vardır: Sanal Pos Özelliği.

Nedir sanal pos özelliği ? Neden önemlidir ?

Bir alışveriş merkezine gittiğinizde içtiğiniz bir kahve için kredi kartı uzattığınız zaman satış sorumlusu, kartı pos makinasından geçirerek ödeme işlemini gerçekleştirecektir. Ancak internet ortamında bir ayakkabı satın aldığınızda kartı uzatma imkanınız bulunmaz. Bundan dolayı da kart bilgilerini gireceğiniz bir sanal pos kısmı olmalıdır. 

E-ticaret web sitelerinde olmazsa olmazı sanal pos özelliğidir!

Sanal pos özelliği olmayan bir e-ticaret web sitesi olamaz. Çünkü e-ticaretteki amaç bir ürün ya da hizmet satmak ise müşteriden ödemeyi alabileceğiniz bir sanal pos olmalıdır.

E-Ticaret Web Sitesi Avantajları Nelerdir ?

E-ticaretin avantajları iki yönlüdür: 

Müşteriler açısından,
Satıcılar açısından,

Müşteriler açısından avantajları:

Müşteriler en kısa sürede, çok farklı ürün ve hizmet çeşitliliğini bir arada görme imkanına kavuşur.
E-ticaret web siteleri, sanal pazarlamanın gece-gündüz aralıksız yani 7/24 yapılmasını sağlar. Bundan dolayı müşteriler istedikleri zaman, istedikleri ürün veya hizmete ulaşabilirler.
E-ticaret web sitesi sayesinde müşteriler fiyatları karşılaştırma veya bir arada görme şansını yakalarlar.
Diğer yandan müşteriler, satın almak istedikleri ürün veya hizmet hakkında, daha önceden o ürün veya hizmeti edinenlerin yaptıkları yorumları da görerek seçim yapabilirler.
En önemlisi, hiçbir müşteri bir yerden başka bir yere giderek bir ürün ya da hizmeti satın almak zorunda kalmaz. Evde, ofiste, tatilde, üniversitede yani nerede olursanız olun ürünü veya hizmeti seçip, satın alabilirsiniz.

Mağaza mağaza dolaşmaya son ! Oturduğunuz yerden, istediğiniz her şey, tek tıkla ayağınıza gelsin !

Satıcılar açısından avantajları:

SİZİN HİÇ 7 GÜN 24 SAAT AÇIK BİR MAĞAZANIZ OLDU MU ?

E-ticaret web sitesi maliyetinizi düşürür. Örneğin; bir caddede sahip olduğunuz mağazanızın kirası oldukça yüksek olabilir. Daha düşük bir maliyetle internet ortamında bir mağazaya sahip olmanız mümkün.

Her an açık, çalışır halde olan bir mağazanın varlığı size uyuyorken dahi kazanç sağlayabilir.

E-ticaret web sitesi sayesinde geniş bir ürün yelpazesi seçeneği sunmak oldukça kolaydır.

E-ticaret web sitesine sahip olmak Dünya’nın her yerinde bir mağazaya sahip olmak demektir. Müşteri kapasitenizi artırır.

Öte yandan, ürün satışı yapıyorsanız o ürünü stoklarınızda tutmadan müşterilerin isteklerine göre tedarik edebilme imkanı sunar.

Daha fazla müşteriye seslenmek hem gelirinizi katlayacaktır hem de marka bilinirliğinizi artıracaktır.

E-Ticaret Web Sitesi Dezavantajları Nelerdir ?

E-ticaret web sitelerinin dezavantajlarını 6 başlıkta inceleyeceğiz.

Ürüne Ulaşmada Kargo Bekleme Mecburiliği:

Bir giyim mağazasına girdiğinizde ve istediğinizi seçip, satın aldığınızda o ürün artık sizdedir. Fakat e-ticaret yöntemiyle satın alınan ürünler en az 3 günlük bir kargo süresini de beraberinde getirir. Bundan dolayı size acilen lazım olan bir ürünü e-ticaret yöntemiyle satın almak mantıklı bir seçim olmayabilir.

Ürünlerdeki Tek Fiyat Uygulaması:

E-ticaret web sitelerinde bir ürün ya da hizmetin fiyatı sabittir. Yani satıcı istediği zaman indirim yapar istemediği zaman yapmaz. Müşteriler de o fiyatı görerek satın alacakları ürünü veya hizmeti seçerler. Fakat klasik pazarlamada yani müşterilerin tek tek mağazalara gidip ürün satın almalarında satıcı ile alıcı bire bir etkileşim kurduğu için fiyat değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Dokunmadan Satın Alma:

E-ticaret web sitelerini kullanarak ürün satın alan müşteriler o ürüne bire bir dokunarak, doğrudan inceleme fırsatı edinemezler. Dolayısıyla müşteriler sadece görüntüsünü gördüğü bir ürünü satın alma işlemini gerçekleştirir. Aslında bu durum müşterilerin çok da hoşuna giden bir durum değildir. Çünkü elleriyle dokunmadığı ve gözleriyle incelemediği bir ürünü satın alır.

E-Ticarete Güven Problemi:

Genel olarak, dijital ortamda yapılan ticaret insanlarda güven problemine neden olabilir. E- ticaret web sitesi yoluyla satış yapanlar müşteriye güven vermek adına kullanıcı sözleşmesi hizmetini sağlamak zorundadır. Kullanıcı sözleşmesi, hem müşteriyi tatmin edecek hem de satıcının ticari kimliğini koruyacaktır.

Satıcı ile Alıcı Arasında İletişimin Yokluğu:

Ticaret iki taraflı bir sistemdir. Bir yanda satıcılar diğer yanda müşteriler mevcuttur. E-ticaret web sitesi satıcı ile alıcı arasında bir köprü görevi görür. Yani satıcı ile müşteri arasındaki tek iletişim görsel iletişim modeli olarak e-ticaret web sitesidir. Bundan dolayı müşteriler alacakları ürünün bilgisini satıcıdan değil de e-ticaret web sitesinden elde eder. Aynı şekilde satıcı da müşteriye bilgileri bire  bir kendisi değil, e-ticaret web sitesi aracılığıyla aktarır. Özetle, satıcı ile alıcı arasındaki iletişim robotik bir hal alır.

Ürün veya Hizmet Hakkındaki Endişeler:

E-ticaret web sitesini kullanarak bir ürün ya da hizmeti satın alan müşteriler aldıkları ürün veya hizmet hakkında çeşitli endişeler yaşayabilir. Kargo ile gönderilecek ürün gerçekten de benim seçtiğim ürün mü ? Satın aldığım hizmet gerçekten de kaliteli mi ? Hatta ve hatta ürünü veya hizmeti satın aldığım e-ticaret web sitesi güvenilir mi ? Sanal ortamın getirdiği dezavantajlardan biri de bu tür endişeler yaratmasıdır.

WEB TASARIM 34 ®
YAZILIM VE DİJİTAL AJANS HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Bakırköy / Ataköy Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mah. E-5 Yanyol Cad. Nef 22 Plaza B Blok Kat: 8 No: 172
(Yenibosna metrobüs durağı karşısı)
Randevu için: 0212 909 01 53

Kadıköy Fikirtepe Şubesi Dumlupınar Mahallesi Özen Sokak Nuhoğlu Plaza A Blok Kat: 1 Daire: 19
(Uzunçayır metrobüs durağı karşısı)
Randevu için: 0216 606 30 48
Kadıköy0216 606 30 48
Whatsapp
Form
Bakırköy0212 909 01 53