Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Yıl 2018.

İşletmeler arasında rekabet hiç olmadığı kadar fazla.

Herkes hayatın her anında interneti kullanabiliyor. 

Tüketici davranışlarında yaşanan gelişmelerin farkında olan işletmeler, amatör web sitelerini bırakıp, profesyonel web sitesine sahip olmaları gerektiğinin artık fazlasıyla bilincinde. 

Web sitesi bir hizmet olduğundan profesyonel web sitesi fiyatları, web tasarım firmaları arasında büyük farklılıklar gösterir. 150 TL'ye profesyonel web sitesi yaptığını iddia eden firmalar(?) ile 10.000 TL'ye web sitesi yapan (ya da bu ücerti sizden alıp, 2.000 TL'ye başkasına yaptıracak) ajanslar ile karşılaşabilirsiniz.

 

Profesyonel web sitesi fiyatları araştıran firma sahipleri için hazırladığımız web sitesi yaptıracaklar için tavsiyeler yazımızı henüz okumadıysanız hızlıca bir göz atmanızı öneririz. 

Şirket Web Siteleri tarafından özel olarak geliştirilen web siteleri ilk defa site yaptırmak veya mevcut sitesini yenilemek isteyen firmalar için ekonomik bir çözümdür.

Aşağıdaki fiyat tablosundan 2018 profesyonel web sitesi fiyatlarını inceleyebilirsiniz:

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları (2018)

Site Adı İndirimli Fiyatı Özellikleri
Tek Sayfa Site 990 490 TL Kurumsal Tek Sayfa Tasarım + Yönetim Paneli + Temel SEO
Ekonomik Web Sitesi 2.000 990 TL Kurumsal Tasarım + Yönetim Paneli + Temel SEO
Maksimum SEO'lu Web Sitesi 2.990 1.490 TL Kurumsal Tasarım + Yönetim Paneli + Maksimum SEO
E-ticaretli Web Sitesi 3.990 2.490 TL Kurumsal Tasarım + Yönetim Paneli + Maksimum SEO + Sanalpos
Fiyatlara KDV dahil değildir.
Son güncelleme tarihi: Ağustos 2018

Profesyonel Web Sitelerinde Olması Gereken 8 Özellik

 • İyi Bir Alan Adı (Domain) — Akılda kalıcı bir alan adına sahip olmanız kullanıcılarınızın web sitenize direkt olarak giriş yapmalarını kolaylaştırır. com veya com.tr'nin yanı sıra art gibi mesleki uzantılar da tercih edilebilir.
 • Profesyonel Tasarım — Mevcut müşterileriniz nasıl ürün ve hizmetleriniz hakkında fikir sahibi olabilir ancak potansiyel yeni müşterileriniz ilk intibayı web sitenizin tasarımından alacaktır. 
 • SEO Özellikleri — Web sitelerin link, başlık (title) ve sayfa teknik detayları ziyaretçiler tarafından görünebilmektedir. Linkleriniz temiz ve kısa, başlık ve  açıklamalar eksiksiz ve doğru olmalıdır.
 • Hızlı Açılan Sayfalar — Google'ın yaptığı araştırmaya göre mobilden gelen ziyaretçilerin %56'sının yüklenmesi 3 saniyeden fazla süren sitelerden çıkış yaptıklarını biliyor muydunuz. Tasarım ne kadar iyi olursa olsun sayfa yüklenme süresi çok uzun olan siteler kullanıcılarına kalitesiz bir izlenim verir.
 • Kaliteli İçerik (Yazı, Resim, Video) — Profesyonel web sitelerini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri içerik kalitesidir. Web siteleri sundukları ürün ve hizmetler hakkında kapsamlı bilgi sunmaları gerekir.
 • Yüksek Kullanıcı Deneyimi — 7'den 70'e tüm ziyaretçileriniz web sitenizde kolayca gezinebilmeli, her cihazdan kolayca istediklerini yapabilmelidir.
 • Gelişmiş Yönetim Paneli — Site üzerinden istenilen güncellemeleri ve ayarlamaları yapmak için profesyonel web sitelerin gelişmiş yönetim panellerine ihtiyacı vardır. Günümüzde artık içeriklerin kalitesi kadar sunumu da önemlidir. Editör alanı ile standart içerikler oluşturmak yerine panel üzerinden istenilen tasarıma sahip SEO'lu sayfalar oluşturulabilmelidir.
 • Yabancı Dil Seçenekleri — Müşterilerinizin tamamı yerli bile olsa Dünyanın global dili olan ingilizce seçeneğinin olması gerekir. Google translate ile pratik bir şekilde çeviri yapılması mümkün.

Profesyonel Web Sitelerinde Sıkça Karşılaşılan 3 Hata

 • Anormal Tasarımlar — Daha önce binmediğiniz bir marka aracın şoför koltuğuna oturduğunuzu hayal edin. Aracın camını açma isteği aklınızdan geçer geçmez, eliniz kapı kolunun olduğu kısma gider. Benzer durumu web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar da yaşar. Sol üstte olması gereken logoyu siz sağ üste yerleştirseniz kullanıcıların alışılagelmiş davranışını bozarsanız. Herşey olması gerektiği yerde, olması gerektiği renklerde, olması gerektiği boyutta olmalıdır ki sitenizi ziyaret eden kullanıcılar zaman kaybetmeden, yorulmadan amacına ulaşabilsin.
 • Abartılı Animasyonlar — Bazen bir siteyi ziyaret edersiniz, site yerinde duramaz. Kıpır kıpır her şey hareket eder! Resimler soldan sağa doğru kayarken, üzerindeki yazılar animasyonla gelir. Ekranı aşağı doğru kaydırdığınızda kutucuklu yazılar sağdan soldan gelerek ortada buluşur... Bu örnekte ne kadar göz yorucu alakalı-alakasız animasyon çeşidi varsa hepsini kullanmış tasarımcı. Tıpkı fazla bilgi göz çıkarmaz deyip, cevap kağıdını doldurdukça dolduran öğrenci gibi. Profesyonel web sitelerinde bu tür animasyonlar minimum düzeyde olmalı ya da olmamalı.
 • "Sayfa Yükleniyor" Tekniği — Sayfa yükleniyor yazısı, hareket eden bir ikon ya da 0'dan 100'e çıkan bir sayaç... Web sitelerinin bir kısmı ne yazık ki bunları hala kullanıyor. Sayfa geçişleri arasında ekranın komple beyaz olması ve birkaç saniye sonra görünür hale gelmesi kimin hoşuna gider.