Web Sitesi Kurma: Nasıl Sitesi Sahibi Olabilirim?

Web sitesi yaptırmak için artık birçok sebebiniz var. 

Daha fazla müşteri ve daha fazla satış için web sitesi olması şart. 

Peki nasıl bir web sitesini sahibi olabilirim?   Web tasarım fiyatları , web tasarım yaptırmak isteyenlerin kararını nasıl etkiliyor?  Bu yazımızda bu sorulara yanıt arayacağız.   

Web sitesi yaptırmak istediğinizde sizleri nelerin beklediğini biliyor musunuz? 

Yaptığınız araştırmalar sonucunda web site yapımı için farklı kararlar alabilirsiniz. Dolayısıyla dikkatle incelemenizi tavsiye ederim.

Web sitesi yaptırmadan önce aklınızda bazı sorular olabilir.

Bunlar;

  • Web sitemi kendim yapabilir miyim?
  • Web sitemi serbest çalışan birine mi yoksa web tasarım firmasına mı yaptırmalıyım?
  • Web sitemi yaptırırken ne gibi problemlerle karşılaşabilirim?

Bu soruların içerisinde en önemli olanı kuşkusuz web sitesinin kim tarafından yapılacağıdır. Çünkü web sitesinin kim tarafından yapılacağı kimler tarafından kullanılacağından çok daha önemlidir.

Bu açıdan bakıldığında web sitesini kişinin kendisi yapabilir, serbest çalışan birine veya kurumsal bir web tasarım firmasına yaptırılabilir.

Şimdi hep birlikte web site yapanları teker teker artı ve eksileriyle  ele alalım.

1. SEÇENEK: Web Sitesini Kendiniz Yapabilirsiniz

Eğer kendinizden eminseniz ve web sitesi yapma konusunda kendinize güveniyorsanız hiç kimseye danışmadan ve hiçbir web tasarım firmasından yardım almadan web sitenizi kendiniz yapabilirsiniz. 

Eğer web tasarım ile ilgili olarak hem teknik açıdan hem de uygulama açısından bilgi sahibi değilseniz elinizi yüzünüze bulaştırma ihtimaliniz çok yüksek. 

Öte yandan kendi kişisel çabalarınızla yaptığınız bir web sitesinde, bir problem yaşadığınızda başvurabileceğiniz bir uzman olmayabilir. Dolayısıyla kişisel olarak web tasarım yapmak da biraz sizi zorlayabilir. Ayrıca web tasarım yapmak için çok fazlasıyla zaman ayırıp emek vermeniz gerekir.

Eğer ayırabileceğiniz bir zaman dilimi yoksa web sitenizi yaparken vereceğiniz emek de az olacaktır. Böyle bir durumda ortaya çıkan web sitesiyle rakiplerinizin önüne geçemez ve Google aramalarında çıkamazsınız. Dolayısıyla da müşteri kazanmanız mümkün değildir. 

Daha fazla zaman, daha fazla emek ve tam donanımlı web tasarım!

Özetle, bizlerin gördüğü en önemli şey kişisel olarak web sitesi yapmaya çalışanların başarısız olup, yine profesyonel web tasarım firmalarından destek aldığıdır.Eğer kendi kişisel web sitenizi yapıyorsanız yapın ancak ticari amaç taşıdığınız şirketiniz için web sitesi yapmayın ! 

2. SEÇENEK: Web Sitesini Serbest Çalışan Birine Yaptırabilirsiniz

İkinci seçenek olarak web sitesini bireysel çalışan birine yaptırabilirsiniz.Yeni başlayan firmalar tarafından sıklıkla kullanılır ve sonucu çoğunlukla kötü biter. İyi başlayan ve iyi giden işleriniz kötüye gidebilir. 

Web sitenizi tek bir kişiye yaptırıyorsunuz ve bütün kontrol onun elinde. Bir anlaşmazlıkta web sitenizi birden ortadan kaldırabilir. Çünkü bireysel çalışan biri ile sözlü bir sözleşmeniz vardır. 

Diğer yandan bir problem yaşadığınızda teknik destek sunumunda istediğiniz zaman size yardımcı olamaz. Nitekim en çok yaşanan problemlerden biri de budur.

DİKKAT !

Web sitenizi bir dolandırıcı çetesine dahi yaptırmış olabilirsiniz!

Bütün bilgilerinizi verdiğiniz ve kurumsal bir firma olmayan birine nasıl güvenebilirsiniz ? Üstelik hukuki olarak da hakkınızı aramanız pek mümkün değil. Çünkü aranızda olan biten her şey tamamen sözlüdür yazılı değildir.

Serbest çalışan birine yaptıranların yine en çok yaşadıkları sorunlardan biri de fiyat konusudur. Size ilk başta 1000 TL karşılığında web sitenizi yaptıracağını garanti eden kişi süre içerisinde sizden daha fazla ücret isteyebilir. Bunu karşılamadığınızda ise sizi web sitenizi kapatmakla tehdit edebilir. 

Özetle, profesyonel çalışan bir firma olarak gördüğümüz, web sitesi yaptırmak isteyenlerin serbest çalışanlardan da bir fayda görmemesidir. Hem paranız hem zamanınız gitmesin ! Ortaya güzel ve kaliteli web sitesi çıksın diye yine uzman çalışanların etkin faaliyet gösterdiği web tasarım firmalarını tercih etmelisiniz!

3. SEÇENEK: Web Sitesini Kurumsal Bir Web Tasarım Firmasına Yaptırabilirsiniz

Üç seçenek arasında en mantıklı olanı hiç şüphesiz web sitenizi kurumsal bir web tasarım firmasına yaptırmanızdır. Kurumsal web tasarım firması minimum sorun yaşayacağınız tek adrestir. Temelde kurumsal web tasarım firması size şu konularda tam destek sağlar:

Sorunsuz Teknik Destek

Yaşadığınız herhangi bir problem ya da beğenmediğiniz bir çalışmada uzman çalışanlardan destek alabiliyor olmanız gerekir. Bu hizmeti web sitenizi kendiniz yaptığınızda ya da serbest çalışan birine yaptırdığınızda almanız mümkün değildir ! 

Sözleşme

Kurumsal bir web tasarım firmasıyla çalışmanın en güzel yanı karşılıklı olarak bir sözleşmenin imzalanmasıdır. Bu sözleşmeyle web siteniz hem daha hızlı bir sürede ve daha kaliteli bir şekilde tamamlanmaktadır. Bir problem yaşadığınız ve gerekli desteği firmadan alamadığınızda hakkınızı arayabileceğiniz bir sözleşmenin elinizde olması oldukça güzel !

Referanslar

Düşünsenize! Tercih edeceğiniz web tasarım firmasının daha önceki çalışmalarını görmek hayal ettiğiniz web tasarım için de ilham kaynağı olmaz mı? Bütçenizi kötü kullanıp bütçenizden olmayın ! Bir web tasarım firması tercih etmeye gayret gösterin. Aksi halde Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz !

Profesyonel Çalışma Ekibi

Web tasarım yapmak bir ekip çalışması gerektirir. Ne serbest çalışan birisi ne de bireysel olarak siz tam anlamıyla bir web sitesi yapmanız mümkün değil. Eğer işlevsel ve kaliteli bir web tasarım yaptırmak istiyorsanız profesyonel çalışma ekibine sahip kurumsal bir web tasarım firmasının kapısını  çalmalısınız!

Para İadesi (Özellikle Hukuki Durumlarda)

Hiçbir biçimde hayal ettiğiniz web sitesine ulaşamadıysanız, kurumsal olan web tasarım firması da sizin istek ve düşüncelerinizi dikkate almadığında para iadesi hakkınızın olması gerekir. Kurumsal web tasarım firması için önemli olan sizin memnuniyetinizdir.

Hizmet Kalite Garantisi

Peki para iadesi çözüm mü ? Elbette ki değil ! Esas olan sizin kaliteli bir web sitesine sahip olmanızdır. Bu nedenle de kurumsal web tasarım firması hizmet kalitesinde size garanti vermelidir. 

WEB TASARIM 34 ®
YAZILIM VE DİJİTAL AJANS HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Bakırköy / Ataköy Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mah. E-5 Yanyol Cad. Nef 22 Plaza B Blok Kat: 8 No: 172
(Yenibosna metrobüs durağı karşısı)
Randevu için: 0212 909 01 53

Kadıköy Fikirtepe Şubesi Dumlupınar Mahallesi Özen Sokak Nuhoğlu Plaza A Blok Kat: 1 Daire: 19
(Uzunçayır metrobüs durağı karşısı)
Randevu için: 0216 606 30 48
Kadıköy / Fikirtepe0216 606 30 48
Whatsapp
Form
Bakırköy / Ataköy0212 909 01 53